fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Rrëfimi i vetëm i nënës së Ibrahim Rugovës, tregon se si iu arrestua djali nga serbët më 1989

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Sot në ditën kur po mbushen 17 vjet nga vdekja e presidentit historik Ibrahim Rugova, në emisionin “FAKTE me Adnan MEROVCIN”, janë publikuar pamje ekskluzive të presidentit si dhe rrëfimi ekskluziv i nënës së tij, Sofë Rugova e edhe fjalimi i familjarit të ngushtë të tij, Rrustem Rugova.

Në rrëfimin e vetëm të dokumentuar të Nënës Sofë, i cili u xhirua nga Adnan Merovci më 1993, ajo dëgjohet teksa rrëfehet për dashurinë e Rugovës për libra, si dhe arrestimin e tij nga policët serbë.

Në këto pjesë të papublikuara më parë të rrëfimit të saj ajo shpjegon në detaje momentin e arrestimit të djalit të saj, Ibrahim Rugovës nga dy policë serbë.

- Advertisement -

Këto detaje të cilat ajo i shpalos në këtë rrëfim të rrallë për Ibrahim Rugovën, mund t’i dëgjoni në videon më poshtë:

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -