fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Rrahman Jasharaj paraIajmëron prapë grevë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Rrahman Jasharaj, nuk e ka mohuar mundësinë e rikthimit të grevës në arsim nga janari, si rezultat i mungesës së ligjit të pagave.

Ai për emisionin Expose të Gazeta Blic paralajmëron se nëse nuk ka lëvizje në Ligjin e Pagave dhe mbesin në zero, nuk përjashtohet mundësia e rifillimit të grevës.

- Advertisement -

“Uroj që qeveria ta ketë ndjerë atë grevë dhe pasojat që i solli ajo dhe uroj që për kohën që ka mbetur janari të na pret me një pjesë të rezultateve, e ai më i madh do të ishte ligji i pagave, në pajtueshmëri me sindikatat, në të kundërtën nëse mbesim në situatë zero anëtarësia do të pyetet prape, cilindo vendim që merr anëtarësia kryesia e SBASHK-ut do ta sjell në jetë dhe do ti qëndrojë në ballë atij vendimi”, tha Jasharaj.

- Advertisement -

Të fundit

Të gjitha garancitë që iu ofruan për Asociacionin, a do të bindet Kurti?

Kryemininistri Kurti nuk do Asociacion njëetnik, ndërsa zyrtarët e lartë amerikanë e sigurojnë se nuk do të jetë i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -