18.4 C
Pristina
E enjte, 8 Qershor, 2023

Robotit “i bie të fikët” pasi punoi 20 orë rresht

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një robot punoi për plot 20 orë pa ndërprerë, e nga “lodhja”, për një moment u rrëzua përtokë, shkroi “Unilad” të hënën.

Roboti i quajtur Digit, po operonte me disa pako në një hapësirë publike kur u rrëzua në një moment dhe kolapsoi.

- Advertisement -

Roboti i punuar nëpërmjet inteligjencës artificiale u ngrit më pas nga stafi, ndërsa s’u bë e ditur nëse pati vazhduar punën.

Ky robot ka zënë të përdoret në disa kompani të mëdha ndërkombëtare.

Ai është i gjatë disa centimetra dhe ka një lëvizje të shpejtë gjatë kryerjeve së lëvizjeve.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kurti ankohet në emisarët Escobar dhe Lajçak: Po na vijnë me kërkesa të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për agjencinë e njohur të lajmeve The Associated Press, ku është ankuar...

Më shumë