8.6 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Robin Krasniqi shkon në Prekaz, takohet me Rifat Jasharin

- Advertisement -

Rekomandime

Boksieri i njohur nga Kosova, Robin Krasniqi e ka vizituar Prekazin me rastin e fillimit të Epopesë së UÇK-së.

- Advertisement -

Ai gjendet në Kosovë pas fitores ndaj Timur Nikarkhoev një javë më parë, shkruan Gazeta Express.

Ai mbajti konferencë për media, kurse sot shfrytëzoi rastin ta vizitonte Prekazin.

“ot ishim në Prekazin e Adem Jasharit,në Prekazin e Ahmet Delisë e Tahir Mehes ishim aty ku gjaku solli lirin ku jeta nuk vlenë asgjë pa lirin e atëdheut, ishim në vendin e frymzimit që të mësohen brezat e ardhshem se si luftohet e sakrifokohet për atëdheun,dhimbjen dhe lotin tonë e lante mikpritja e Baces së shqiptarisë të madhit Rifat Jasharit i cili na priti e na përcolli si Mic Sokoli i cili nuk i lëvizte qerpiku edhe pse nga dritarja e tij e kulles shihej një lendinë varre. Zoti e bekoftë familjen Jashari , Bacen tonë Rifatin dhe gjithë shqiptarinë !”, shkroi Krasniqi.

- Advertisement -

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit