fbpx
1.3 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Robin Krasniqi i rikthehet ringut, ky është kampioni që i del përballë në natën shqiptare

Duhet Lexuar

Kampioni shqiptar, Robin Krasniqi ka njoftuar që do ti rikthetet ringut. Krasniqi ka shkruar qř përballë do ta ketë kampionin belg, Timur Nikarkoev.

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Miq të dashur,

jam shumë i lumtur të ju informoj, se me datë 25 Shkurt 2023 do të rikthehem në ring në arenën madhështore “AUDI DOME” të qytetit gjerman MUNICH. Kundërshtari im do të jetë Nr. 1 i Belgjikës, Timur Nikarkhoev. Sëbashku më mua në atë mbrëmje do të boksojnë edhe shumë boksier shqiptar (siq janë: James Kraft, Shefat Isufi, Armend Xhoxhaj, Isuf Kelmendi dhe Kushtrim Tahirukaj).

Kjo mbrëmje e madhe e boksit do të organizohet nga Sponsori im Burim Hazrolli dhe Hazrolli Sport & Performance GmbH. Bileta për këtë mbrëmje jashtëzakonisht të madhe të boksit shqiptar mund të siguroni përmes webfaqes: www.muenchen-boxen.de

Me padurim po e pres këtë mbrëmje, për të shënuar fitoren e radhës dhe për të ju gëzuar juve të gjithve, sepse mbështetja që me keni dhënë ju miqt dhe tifozët e mij të dashur, pas padrejtësisë që më është bërë në duelin tim të fundit ka qenë e pa-përshkrueshme.

- Advertisement -

Të fundit

Serbët e Kroacisë marrin thirrje për mobilizim në rast Iufte në Kosovë?

Marijan Pavliček, anëtar i sovranistëve kroatë në Saborin Kroat, tha të mërkurën se nga tetori 2022, shumë qytetarë kroatë,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -