fbpx
2.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Rexhep Selimi shkruan këngë për dëshmorët nga Haga, këndojnë djemtë e heroit Beqir Gashi

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Djemtë e heroit Beqir Gashi, i cili ra heroikisht me komandantin Mujë Krasniqi, kanë lansuar një këngë për dëshmorët, me tekst të shkruar nga Rexhep Selimi në Hagë.

“NA JEM TI” titullohet kënga patriotike e shkruar nga Selimi, e cila i dedikohet gjithë dëshmorëve të UÇK-së, që kanë rënë në mbrojtje të atdheut.

Ismet dhe Shpëtim Gashi janë djemtë e Beqir Gashit, i cili së bashku me Mujë Krasniqin dhe Rexhep Selimin ia kanë thënë shpeshherë këngës gjatë luftës, duke e mbajtur lart moralin e ushtarëve të UÇK-së.

- Advertisement -

Muzikën dhe orkestrimin e kësaj kënge e ka bërë Hysni Klinaku.

Kjo ishte një ndër këngët tjera gjatë luftës të kënduara nga Mujë Krasniqi, Beqir Gashi dhe Rexhep Selimi.

 

- Advertisement -

Të fundit

28-vjeçari vdes papritur në ditën e parë të punës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Prishtinë, ku një i ri ka humbur jetën në...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -