fbpx
-0.6 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Reshje të dendura dëbore në Rrugën e Arbrit, bIIokohen 50 automjete

Duhet Lexuar

Reshjet me intensitet të lartë dëbore në Qafën e Murrizit kanë bërë që të mbesin të bllokuara rreth 50 mjete.

Shkak janë bërë makinat me goma verore dhe pa zinxhirë në baypas, ndërsa 3 borëpastruese po punojnë, por reshjet me intesitet nuk e lejojnë zhbllokimin dhe kalimin e mjeteve.

- Advertisement -

Situata duket problematike dhe sipas gjasave shpresat e vetme janë qetësimi i reshjeve të dëborës dhe vijimi i punës intesive nga borëpastrueset.

- Advertisement -

Të fundit

Musliu: Futeni Kurtin në Big Brother, aty ka kohë me tregu përralla

Pas deklaratës së kryeminsitrit Albin Kurti, i cili e konfirmoi se nuk është ftuar në takimin e 31 janarit...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -