fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Reagon Ridvan Berisha: Presidente ke ndërhy në rastin Pantiq, mirëupafshim në gjyq

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Gazetari Ridvan Berisha nuk është tërhequr nga deklarata e tij se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërhyrë në rastin e ish-policit, Dejan Pantiq.

Për këtë deklaratë, presidenca ka paralajmëruar padi ndaj gazetarit Berisha.

- Advertisement -

Po ashtu, Berisha ka shtruar pikëpyetje nëse “këtë veprim Osmani e ka bërë pa e informuar kryeministrin Kurti”.

“Ju e dini shumë mirë se keni ndërhy në rastin Pantiq dhe kështu u arritë edhe marrëveshja për heqje të barrikadave në veri të shtetit”.

“Nëse nuk e keni informuar kryeministrin Albin Kurti për këtë rast, atëherë ç’faj kam unë presidente Vjosa Osmani? Presidente, mirupafshim në gjyq”, ka shkruar Berisha në Facebook

- Advertisement -

Të fundit

A është ky skandaI dipIomatik nga presidenti kroat? MiIovanoviq: Kemi aneksuar Kosovën, është marrë nga Serbia

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, njihet me deklarata kontroverse edhe për tema që bëjnë bujë edhe jashtë kofinëve të Kroacisë. Millovanoviq...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -