3.3 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 11:22

Reagon përsëri Haxhi Avdyli, publikon faktet: Shpifjen ndaj meje e bëri portali që financohet nga biznesi i këtyre personave

Edhe njëherë ka reaguar ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, pas disa akuzave të rënda ndaj tij se ka paguar për marrëdhënie s**suale.

E gjithë kjo, sipas ish-deputetit të LDK-së, po bëhet në kohë zgjedhjesh, dhe e cila ka për qëllim ta zmbrapsin nga rruga që ka nisur.

“Kjo shpifje e ulët e “Sinjalit” e reagimet e juaja më kanë bërë të kuptoj që puna dhe qëndrimet e mia ia kanë tronditur themelet e familjeve kr.iminale politike. Lufta vetëm sa ka filluar. Thuhet se pronar i ” Sinjali ” është Avokati i Isa M. Besnik B. dhe klanit Pronto, kurse sponsor kryesor e ka “M group” BMW e djemve të Isës. E di që jeni tronditur nga pjekuria e qytetarëve për ndryshim”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Kujtojmë se Avdyli tashmë e ka konfirmuar se do të jetë pjesë e listës së Vjosa Osmanit për zgjedhjet e reja.

Ja shkrimi i tij:

JU FALIMINDERIT njerëz të mirë të Kosovës për mesazhet e komentet e juaja përkrahëse. Unë edhe kam pritë që sivjet lufta politike do jetë e ashpër, por as në imagjinatën më largët s’do kisha besuar që bien kaq poshtë në shpifje. Kjo flet më shumë për ta se ku iu rrinë mendja dhe sa janë panik.

Kjo shpifje e ulët e “Sinjalit” e reagimet e juaja më kanë bërë të kuptoj që puna dhe qëndrimet e mia ia kanë tronditur themelet e familjeve kr.iminale politike. Lufta vetëm sa ka filluar.

Thuhet se pronar i “Sinjali” është Avokati i Isa M. Besnik B. dhe klanit Pronto, kurse sponsor kryesor e ka “M group” BMW e djemëve të Isës. E di që jeni tronditur nga pjekuria e qytetarëve për ndryshim.

Ju edhe ndoshta mendoni që ndalemi . Harroni.
Ne ju presim të shpifni të fyeni, por nuk zmbrapsemi nga ai qëllimi madhor i yni. Një Kosovë pa kr.im e ç’kapur nga klanet e mafia politike e familjare po fillon nga 14 shkurti.

Keni arsye me u shqetësuar sepse ditët e juaja të sundimit kr.iminal po iu vije fundi, e ballafaqimi me drejtësi do ju vije shpejtë.

Organet e drejtësisë do e thonë fjalën e tyr.

E me ju shpifësa pa imagjinatë -Shihemi ne Finale- me 14 shkurt e pastaj në Gjyq.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

error: Përmbajtja mbrohet !!