fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Reagon Geci, ‘Kurti ra në minat e Ramës’

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Halil Geci i ka reaguar kryeministrit të Koëovës, Albin Kurtit, duke thënë se ka rënë në minat e Edi Ramës, shkruan Syri.net Kosova.

Ai përmes një postimi në Facebook ka komentuar takimin e sotëm mes dy kuvendeve të dy shteteve, duke u shprehur se të flasësh për Pavarsinë e Kosovës dhe të mos ua zënë goja për ta përmendur Arçitektin e Pavarsisë Ibrahim Rugovën,është njësoi sikur të flasesh për Pavarsinë e Shqipërisë e të mos e permendin Ismajl Qemajlin!

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Kritikë me shkas

Kryeministeri Kurti ra në minat e Kristaqit

Kuvendet e dy shteteve në takimin e përbashket për nderë të 28 Nëntorit në Tiranë shqipëtaret i gjeti me emocione gëzimi për të gjithë ata që nuk din për tej fjalve dhe retorikave boshe që flisnin si Ismajl Qemajli dhe Ibrahim Rugova dhe punojn dhe mendojn ndryshe nga ato që flasin!

Të flasësh për Pavarsinë e Kosovës dhe të mos ua zënë goja për ta përmendur Arçitektin e Pavarsisë Ibrahim Rugovën,është njësoi sikur të flasesh për Pavarsinë e Shqipërisë e të mos e permendin Ismajl Qemajlin!

- Advertisement -

Më këte veprim avokati i Vuçiçit Edi Rama e ka gjetur zbrazdësin me goditur aq fortë politikishtë Kurtin sa nuk i duhet më shumë se kaq…!

Kurti duhet ta dinë se Vjosa Osmani dhe përkrahsit e saj e kanë bërë mbret, kujdes kryeminister se ke hasur në bombë ….!

Të gjithë ata që janë përkrahes të Vjoses dhe Listës Guxo sot po me shkruajn se janë të zhgënjyar me mos zënjen në gojë të Ibrahim Rugovës.

- Advertisement -

Ata që shofin me syrin kombetarë i kanë kapur fort mirë orjentimet e dy parlamenteve duke i ndarë në të djathtë dhe në të majtë.

Sali Berisha ishte dhe mbeti shtylla dhe mullari i vetëm i pakontestuar i djathtizmit,i cili doli nga kuvendi dhe shpalosi orjentimin e ti bashkues dhe kombtarë duke i dhënë vleren e merituar figures të Ibrahim Rugovës dhe të Adem Jasharit…!

Zoti i bekoftë dy shtetet tona, Zoti i bëkoft shqipetaret gjithandej kah janë urime festat e Nënëtorit.

Politikanet e të dy vendeve kuptojeni se ju nuk i keni ngehë zvarrë në rrota këte dhe dhe këte Atdhe ju jeni bira e fundit e kavallit. Kujdes në mina….!

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -