17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Reagon Berlini: Grupet e armatosura ilegale duhet të ndalen së rrezikuari jetën e njerëzve

- Advertisement -

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka reaguar për sulmin në veri ku është vrarë një polic.

- Advertisement -

MPJ-ja gjermane ka thënë se grupet e armatosura kriminale duhet të ndalen së rrezikuari jetën e njerëzve.

Po ashtu kërkohet që autorët e sulmit të mbajnë përgjegjësi.

- Advertisement -

Po ashtu, Manuel Sarrazin, përfaqësues Special i Qeverisë Federale Gjermane për Vendet e Ballkanit Perëndimor, sot do tëniset për Kosovë.

”Dënojmë me termat më të ashpër sulmin e tmerrshëm ndaj Policisë së Kosovës. Mendimet tona janë me familjen e oficerit të vrarë dhe të plagosurit rëndë. Grupet e armatosura të paligjshme duhet të ndalojnë rrezikimin e jetëve. Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi”, thuhet në njoftim përmes Twitterit.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -