-2.7 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 08:15

Reagimi i Çun Lajçit pasi flitet se Bekim Jashari mund të krijojë parti – “Kërkoj falje deri te Zoti”

Aktori i njohur nga Kosova, Çun Lajçi, i cili shpesh herë merret edhe me çështjet politike, ka reaguar ndaj një lajmi që sipas tij, është dezinformatë, e që bëhet fjalë për Bekim Jasharin.

- Advertisement -

Lajçi, pas këtij titulli të një portali fantom, ka reaguar duke i kërkuar falje Bekim Jasharit.

Pas raportimeve se Bekim Jashari mund të krijojë një parti politike, kishte reaguar Lajçi, e që sot shkruan se sipas tij, nuk është mirë me krijua këtë pari, pasi mendon se partia i prishë burrat e mirë.

Lajçi tregon se e ka mbështetur Jasharin për kryetar të Skenderajt.

Ai shton se partitë po i prishin burrnitë, e Bekimit ia donë burrninë, besën dhe atdhedashurinë.

Postimi i plotë:

Ju gazeta që bani tituj t’pa qenë

Turp t’keni!

Nuk m’detyroi kush, por s’po mundem pa reagu, se gazetat edhe pa qenë e bajnë t’qenun veç për klikime!

Unë shkrova për Vuçiçin e Ramën, për shtrengim duersh n’kohen kur çlirimtarët gjykohën!

S’pata qëllim t’keq, sepse e mora vetëm si shkas politikash t’kqia e lashë t’kuptohet se Partitë po i prishkan burrnitë e Bekimit ia dua burrninë besën e atdhedashuninë e s’dua qe nji parti me ra e t’partitë tjetëra me sha!

Ndaj kërkoj fale deri të Zoti nga Bekimi, sepse unë mbetëm ai që i shkrova letër përkrahse kur garoi për kryetar.

Unë veç deshta me i thanë, se nuk asht mirë me formua parti, se ajo i prishë burrat e mirë!

Edhe njiherë kërkoj falje për ket keqkuptim nga familja e shejt Jasharaj dhe nga vet Bekimi, dhe mbetëm përjetësisht i tyne!

Ç L

Të fundit

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...

Veliu apel llapjanëve para zgjedhjeve: Mos bini pre e interesave të VV’së

Ministri i Mbrojtjes, Agim Veliu, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Podujevës, i ka bërë thirrje qytetarëve llapjanë të dalin masivisht në zgjedhje. Veliu, përmes...

Arban Abrashi thyen rëndë ligjin, del në fushatë me COVID – a do të dënohet me 500 euro?

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka bërë një shkelje tërëndë ligjore. Pas nëntë ditëve që ka njoftuar se është i infektuar me virusin Covid-19,...

E ulët: Mjeku i QKUK’së e quan “gërxhul” Isa Mustafën, pyet nëse akoma është gjallë

Nuk janë të rralla komentet ofenduese ndaj kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës. Një i tillë është lënë edhe sonte në shkrimin...

Gazetarja austriake i përshkruan si “heronj politikë” Vjosa Osmanin e Albin Kurtin pas situatës së Speciales

Gazetarja austriake, Adelheid Wölfl, në një analizë të shkruar në mediumin prestigjioz vjenez ‘Der Standard’, lidhur me ish-anëtarët e UÇK’së që po akuzohen nga...

Të tjera nga rubrika

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...

Veliu apel llapjanëve para zgjedhjeve: Mos bini pre e interesave të VV’së

Ministri i Mbrojtjes, Agim Veliu, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Podujevës, i ka bërë thirrje qytetarëve llapjanë të dalin masivisht në zgjedhje. Veliu, përmes...