14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Raportohet se Qeveria planifikon t’i pezullojë nga paga të gjithë grevistët

Sot në Kosovë ka filluar greva e përgjithshme e sektorit publik, për shkak që sindikalistët nuk kanë arritur të merren vesh me Qeverinë për të parandaluar grevën e paralajmëruar ditë më parë.

- Advertisement -

Sindikatat i kanë bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti që të ndryshojë qasjen dhe të realizojë kërkesat për mbështetje prej 100 euro për sektorin publik.

Front Online ka siguruar një dokument për të cilin thotë se u ka shkuar grevistëve nga zv.sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Enis Spahiu, në të cilin thuhet se të gjithë ata që i janë bashkuar kësaj greve duhet të pezullohen nga paga.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -