6.3 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 12:45

Ramiz Kelmendi “transferi i shekullit” kthehet në folenë e PDK

Biznesmeni Ramiz Kelmendi do të kandidoj për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur kandidanti për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj.

Ai tha se “në vizionin tonë për rimëkëmbjen e shtetit, Kosova, sot, ka më së shumti nevojë për profesionistë të dëshmuar në fushën e ekonomisë”.

Postimi:

Nga Peja, me mikun tim, Ramiz Kelmendi. Njëri ndër sipërmarrësit më të suksesshëm në vend, do të jetë pjesë e listës fituese të Partisë Demokrataike të Kosovës.

Në vizionin tonë për rimëkëmbjen e shtetit, Kosova, sot, ka më së shumti nevojë për profesionistë të dëshmuar në fushën e ekonomisë.

Ndihma për bizneset e prekur nga pandemia dhe hapja e vendeve të reja të punës do të jenë prioriteti kryesorë i Partisë Demokratike.

Prandaj, unë dhe të gjithë në PDK, jemi jashtëzakonisht të lumtur që Ramizi ka vendosur të na bashkohet në detyrën tonë të re.

Ramiz, faleminderit për besimin dhe mirë se vjen në mesin tonë. #HoxhajKryeministër

Të fundit

Të tjera nga rubrika