fbpx
-1.7 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Ramabaja vjen me një deklaratë të fortë: Escobari është duke bërë atentat ndaj demokracisë së Kosovës!

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Analisti Sadri Ramabaja, ka thënë se emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar është duke bërë atentat ndaj “demokracisë së Kosovës”.

Ramabaja në Pressing të T7 ka thënë se nuk beson që deklaratat e Escobarit për Asociacionin fërkojnë plotësisht me interesat amerikane.

- Advertisement -

“Nuk do të doja të besoja që interesat amerikane përputhen plotësisht me këtë që po e thotë Escobari, është çështje që duhet të shkojë tutje”, ka thënë Ramabaja.

Sipas tij populli i Kosovës e ka votuar Albin Kurtin dhe nuk mundet pa u pyetur për Asociacionin.

“Escobari është duke bërë atentat ndaj demokracisë, sepse të thuhet se kryeministri i votuar nuk duhet të pyetet”, ka thënë Haxhiu.

- Advertisement -

Të fundit

Insiston që asociacioni të formohet, anaIisti i reagon ambasadorit amerikan në Serbi: Po bën lojë të madhe që e dëmton Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës këmbëngulin që marrëveshja e Asociacionit duhet të zbatohet, kështu ka deklaruar ambasadori i SHBA-së...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -