17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Rama shpalos albumin nga Konferenca e Mynihut, merr vëmendje fotoja me Kurtin

- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpalosur albumin e takimeve të rëndësishme që pati në Konferencën e Sigurisë që u mbajt në Mynih.

- Advertisement -

Në atë album, fotoja e parë është me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, krahas të tjerave.

Kurti dhe Rama kanë qenë për shumë vite në qendër të vëmendjes për shkak të mospajtimeve, kryesisht për raportet me Serbinë.

- Advertisement -

Vetëm javën e kaluar, Kurti tha se pajtohet me Ramën pothuajse në çdo aspekt, përveç faktit të iniciativës “Ballkani i Hapur”.

Si Kurti, ashtu edhe Rama, mbajtën takime me liderë e zyrtarë të shteteve më të fuqishme ekonomikisht e politikisht të botës.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -