fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Rama ia huq mbiemrin Kryeparlamentarit Konjufca

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Sot në Kuvendin e Shqipërisë është mbajtur mbledhja e përbashkët mes këtij kuvendi dhe atij të Kosovës. Këtë mbledhje e kanë drejtuar kryetarët e kuvendeve, Lindita Nikolla dhe Glauk Konjufca.

Kryeministri Rama u ftua për fjalim nga kryekuvendari kosovar, Konjufca

“Tash e ftojmë për fjalën e tij kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama”, tha Konjufca.

- Advertisement -

Me të marë fjalën, Rama falënderoi Konjufcën duke ia thënë gabim emrin.

“Të nderuar kryetarë të kuvendeve tona, zonja Nikolla dhe zoti Konjufska, të nderuar deputetë dhe deputete të dy shteteve tona…”

- Advertisement -

Të fundit

“Çartet” komandant Sulstarova: Kroatët e ndalën Asociacionin me luftë

Enis Sulstarova, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka dashur t’ua rikujtojë qytetarëve të Kosovës se “Kroacia me Iuftë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -