16.9 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Rama braktis BE-në, zgjedh Vuçiçin dhe Ballkanin e Hapur

Edi Rama ka reaguar në lidhje me samitin e Brukselit që pritet të mbahet në datat 23 dhe 24 qershor.

Me një mesazh në Twitter, Rama shkruan se Bashkimi Europian është marrë peng nga Bullgaria.

Edhe pse nuk e thotë shkoqur që nuk do të shkojë në këtë samit, Rama në fund të mesazhit të tij shkruan se nuk ka çfarë të bëjë në këtë takim në Bruksel.

‘Sot diskutuam gjatë me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për samitin e ardhshëm të BE.

Duket se një tjetër ‘No,sorry!’ do të jetë ajo çka do të dëgjojmë në fund! I gjithë Unioni i mbajtur peng nga Bullgaria, nuk është ndonjë shfaqje e bukur për të parë.

Çfarë mbetet për t’u bërë atje?!’, shkruan Edi Rama në Twitter.

Të fundit
Lajme të lidhura