fbpx
-3.6 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Rakiq viziton të pIagosurit në Shtëprcë: Nuk do t’ia falim kurrë atë që e bëtë dje

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se për serbët nuk ka pasur qetësi as dje për ditën e Krishtëlindjes, ndonëse përmend sot edhe sulmin që i është bërë një tjetër në Kllokot.

Nuk ka pasur qetësi as dje në ditën e Krishtlindjes, nuk ka gdhirë kur një tjetër i ri është sulmuar në komunën e Kllokotit, sot vizituam Stefanin dhe Milloshin dhe i uruam shërim të shpejtë dhe kthim sa më shpejt në vendlindje, sa të jetë e mundur”, ka thënë Rakiq, raporton mediumi serb Kosovo Online.

Ai teksa ka njoftuar që ka vizituar të pIagosurit në Gostovushë, bashkë me kryetarin e Shtërpcës dhe nënkryetarin e Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka një mesazh për të gjithë serbët që jetojnë në atë zonë.

- Advertisement -

Rakiq ka thënë se nuk do t’i harrojnë asnjëherë fëmijët e tyre, ndonëse thotë se nuk do iu falin kurrë atë se çfarë është bërë dje.

Kryetari Rakiq ka bërë thirrje bashkësia ndërkombëtare dhe KFOR-i që ta rrisin prezencën e tyre.

Ata u përpoqën në çdo mënyrë që të na dëbojnë nga këto treva.

Unë kam një mesazh për të gjithë ata që nuk duan serb në këto zona.

- Advertisement -

Ne nuk do t’i harrojmë kurrë fëmijët tuaj dhe nuk do t’ju falim kurrë për atë që keni bërë dje.

Unë u bëj thirrje të gjitha autoritetet kompetente, mbi të gjitha bashkësia ndërkombëtare dhe KFOR-i të rrisin prezencën e tyre dhe të mos ndihmojnë me shpallje dhe dënime, por duke treguar në terren se me të vërtetë kujdesen për mbrojtjen e serbëve dhe njerëzve të tjerë joshumicë që jetojnë këtu”, tha Rakiq.

- Advertisement -

Të fundit

Ky është kosovari, që u deklarua publikisht si anti-amerikan

Ditë më parë një qytetar, i paraqitur si “Hamdiu” në një nga emisionet publike, deklaroi se është anti amerikan,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -