15.8C
Pristina
27 Shkurt, 2021 - 16:50

Rakiq thotë se Kurti e organizoi suImin ndaj djalit të Rashiqit

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sipas tij, e ka organizuar suImin ndaj të birit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Rakiq thotë se sulmi ishte organizuar përmes vetë Rashiqit dhe politikanes Rada Trajkoviq, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“lncidenti i djeshëm, lufta e organizuar midis dy grupeve të të rinjve, në të cilën u pIagosën disa të rinj, përfshirë djalin e Nenad Rashiqit, është rezultat i konfIikteve personale mes këtyre të rinjve, të cilat kanë zgjatur për disa ditë, dhe nuk ka të bëjë me aktivitetet politike të babait të tij”.

“Kjo është një e vërtetë që është e njohur për të gjithë në Graçanicë, përfshirë Rashiqin dhe Rada Trajkoviqin, por ata edhe një herë treguan çnjer ëzimin e tyre dhe në marrëveshje me mentorin e tyre Albin Kurti ab.uzuan me këtë lncident dhe u përpoqën të tr.ondisnin harmoninë e popullit tonë me gënje shtra dhe duke e portretizuar këtë lncident si politik”.

Të fundit

Të tjera nga rubrika