22.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Raci: Lëvizje brilante nga Kosova sot në dialog

- Advertisement -

Shumë e vlerësuan si të dështuar paraqitjen e kryeministrit Albin Kurti përballë palës serbe e dy ndërmjetësuese evropianë për dialogun Kosovë-Serbi, të kundërtën po e mendon analisti, Gazmir Raci.

- Advertisement -

Raci e ka cilësuar si brilante paraqitjen e Kurtit, i cili nuk u dakrodua për marrëveshje pasi në qendër kishte Asociacionin e Komunave me Shumice Serbe.

“Lëvizje briliante nga Kosova sot në dialog”, ka shkruar ai.

- Advertisement -

“Vuçiq në Bruksel për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ndërkaq, në Kosovë, Lesposaviqi dhe Zubin Potoku bëhen pjesë e Asociacionit të Komunave të Kosovës”, u shpreh Raci.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -