16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Qeveria shënon edhe një sukses: Nis mësimin edhe klasa “Arbërie Nagavci”

Në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në fshatin Busavatë të Kamenicës, është një klasë e cila tashmë po e mban emrin e ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci.

Shkollë kjo, e cila ka arritur një sukses duke mos iu bindur SBASHK-ut dhe që nga nesër ta fillojnë mësimin.

- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Kamenicës ka njoftuar se së bashku me drejtorin e DKA-së kanë bërë shpërndarjen e librave për nxënësit e kësaj shkolle.

“Ka filluar procesi mësimor në Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Hasan Prishtina” në Busavatë, sikur edhe në shkollat e tjera. Bashkë me drejtorin e DKA-së Afrim Dërvishi kemi shpërndarë librat për nxënësit”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -