fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Qeveria i ndan 287 mijë euro për delegatët e Deklaratës Kushtetuese të 2 korrikut 1990

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Qeveria i ka ndarë 287 mijë euro për delegatët e dikurshëm të Kuvendit të Kosovës të cilët më 2 korrik 1990 miratuan Deklaratën Kushtetuese, me të cilën Kosova u shpall njësi e veçantë në kuadër të federatës së atëhershme jugosllave.

Për aktin historik, Qeveria i kompenson vazhdimisht ata.

- Advertisement -

“Është një ndarje buxhetore që është bërë praktikë tashmë. Bëhet fjalë për shumën 287 mijë euro e cila ndahet proporcionalisht”, tha ministri i Financave, Hekuran Murati.

Ai tregoi se nga kjo shumë përfshitojnë delegatët, dhe nëse ata nuk jetojnë më, përfitojnë familjarët e tyre.

- Advertisement -

Të fundit

ZbuIimi i skeIeteve dhe Gjigandët e Çamërisë

Shkruan: Fahri XHARRA Flitet se dikur në Tokë jetonin njerëz gjigandë. Disa besojnë në këtë teori e të tjerë jo....
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -