fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

“Putin po Iufton për jetën e tij”/ Ish-zyrtari rus bën deklaratën e fortë dhe jep një paralajmërim

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Vladimir Putin po Iufton “për jetën e tij” gjatë konfIiktit me Ukrainën dhe mund të përballet me një grusht shteti nëse mposhtet, ka thënë një diplomat veteran rus që dha dorëheqjen për shkak të Iuftës.

Boris Bondarev, i cili u largua nga misioni i Rusisë në OKB në maj, tha se elitat e Putinit ‘mund ta detyrojnë atë të flejë dhe të mos zgjohet kurrë’ nëse pushtimi i tij dështon përfundimisht.

Duke folur për Daily Mail, ai tha se përpjekja për të negociuar një fund të Iuftës me Kremlinin është e pakuptimtë, sepse do të lexohet si një ‘shenjë dobësie’ dhe vetëm do ta bindë Rusinë të Iuftojë më fort.

- Advertisement -

“Ju e provokoni Putinin me të gjitha bisedat për të,” tha ai. “Në një moment do të vijë koha kur Putini do të përdorë diçka si armë bërthamore vetëm për të treguar se është serioz për to.”

- Advertisement -

Të fundit

Video, Stresit i lajmërohet nga Kanadaja ish gruaja: Jam shumë mirë, mos flisni më për shëndetin tim

Kejsi thyen heshtjen: Jam shumë mirë, mos flisni më për shëndetin tim, ty Stres të uroj fitore Ka më shumë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -