fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Publikohet video e parë e vendit të sulmit në Poloni

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Në fshatin Przewodow në anën polake të kufirit polako-ukrainas, pasdite ka ndodhur një shpërthim dhe sipas informacioneve fillestare dy persona kanë mbetur të vdekur. Portalet polake shkruajnë se ushtria dhe policia ndodhen në vendngjarje, por ende nuk dihet shkaku i shpërthimit. Radio Lublin thotë se dy persona kanë vdekur. Ngjarja ka ndodhur në orën 15:40, shkruan The Guardian.

Tashmë në rrjetet sociale është publikuar video nga vendi se ku ndodhi sulmi në fshatin Prezwodow.

- Advertisement -

Aty shihet një traktor i shkatërruar. Deri më tani nuk dihet saktë së çfarë ka ndodhur.

Zyrtarët amerikanë deri më tani kanë deklaruar se nuk dihet ende se si ka ardhur deri te ky sulm.

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -