4.8 C
Pristina
Wednesday, December 6, 2023

Publikohen pamjet e takimit Kurti, Borell, Lajçak

Array
- Advertisement -

Në Bruksel nga ora 15:00 nisi takimi i kryeministrit Albin Kurti me dy zyrtarët europianë, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

- Advertisement -

Pas takimit me Kurtin, dy zyrtarët europianë do ta presin presidentin serb Vuçiq. Ndërkaq, pason një takim i përbashkët mes dy zyrtarëve europianë dhe udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë.

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media.

- Advertisement -

Ndërkohë, faqja zyrtare e BE-së ka publikuar disa pamje nga takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun.

VIDEO KETU

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -