12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Publikohen pamjet e takimit Kurti, Borell, Lajçak

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në Bruksel nga ora 15:00 nisi takimi i kryeministrit Albin Kurti me dy zyrtarët europianë, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Pas takimit me Kurtin, dy zyrtarët europianë do ta presin presidentin serb Vuçiq. Ndërkaq, pason një takim i përbashkët mes dy zyrtarëve europianë dhe udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë.

- Advertisement -

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media.

Ndërkohë, faqja zyrtare e BE-së ka publikuar disa pamje nga takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun.

VIDEO KETU

- Advertisement -

Të fundit

Sulmuesi i Serbisë suImoi fizikisht arbitrin, pritet dënimi i rëndë

Manchester United mundi Fulhamin 3:1 në Old Trafford të dielën dhe kaloi në gjysmëfinale të FA Cup, por kjo...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -