16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Publikohën pamje të ralla nga oda e Shaban Jasharit

Fotografi i njohur, Ilaz Bylykbashi, i cili publikon fakte historike të perpjekjeve tona për liri dhe shtet ka publikuar sot disa pamje të rralla në odën e familjës se Shaban Jasharit, shkruan portali rajoni.org.

Në pamje të publikuara nga Bylykbashi, shihem personalitete të njohura politike të kohes, të vitit 1991.

- Advertisement -

Ni Ai në rrjetin social facebook ka shkruar “Për mos me u harru : Kulla e Shaban Jasharit, 22 nëntor 1991. Përvjetori i Minatorërve i organizuar me nismën e Ilaz dhe Sherif Jasharit, të Prekazit, edhe Zymer Rreci, i Llaushës”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -