fbpx
22.7 C
Pristina
E martë, 24 Maj, 2022

Publikohen fotografitë që tmerrojnë Rusinë/ Ukrainës i mbërrijnë topat amerikanë M777

Rekomandime

“Topat amerikanë M777 janë gati ta pastrojnë tokën ukrainase nga racistët”, tha komandanti i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny, i cili falënderoi ShBA-në për artilerinë luftarake dhuruar ushtarëve ukrainas.

“Kjo është një armë shumë e saktë dhe shumë efektive.

Së bashku drejt fitores.

Një ‘përshëndetje’ të tillë ua bëmë pushtuesve rusë dhe ua kujtojmë se ne jemi në tokën tonë dhe kemi mbështetjen e madhe të gjithë botës së qytetëruar”, ka shkruar Zaluzhny.

Më shumë artikuj

Të fundit