28.3 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Pse Edi Rama nuk e vizitoj Prekazin?

Vizita e djeshme e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, tek Familja e ish presidentit Thaçi në Burojë të Skënderajt pa dyshim ishtë një gjest i qëlluar i të parit të qeverisë për të ju dhënë kurajo kësaj familje në këto ditë të vështira dhe si e tillë është mirëpritur në opinionin e këtushem dhe duhet përshendetur, shkruan rajoni.org.

Mirëpo ajo qe nuk do të guxontë me i ndodh kryeministrit Edi Rama është anashkalimi i mekes së shqiptarisë, Prekazit.

Pra, të vie numri një i qeveris së Shqipërisë në Kosovë, përkatësishit në Drenicë dhe të kaloj bukfalishte kah dera e JASHARAJVE e mos të gjej kohë për të nderuar para të rënëve të kësaj familje është një nënçmim i vetë postit dhe pozitës që përfaqëson ky njeri dhe si e tillë është e pa pranushme.

Nëse ai ka marrë një diraktive apo indicie që më këto anashkalime si dje të tentoj ta margjinalizoj familjen e komandantit legjendar, Adem Jashari, kot e ka sepse kjo familje ka respektin e gjithë gjeografisë shqiptarë, ka qenë dhe është vendi ku merrën enregji për projkte të mëdha kombëtare e jo për projktet të tjera të cilat krijojnë një mjegulli për poziten e shtetit tonë./Rajoni.org/

Të fundit
Lajme të lidhura