19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Pse BE nuk i hoqi vizat?Kurti ka një mesazh për Macron dhe kryeministrin holandez

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë për mosliberalizimin e vizave se disa shtete të Bashkimit Evropian për tremben pa arsye.

Franca dhe Holanda janë dy shtetet e BE-së që po e pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën.

- Advertisement -

E këtë frikë të këtyre shteteve kreu i ekzekutivit kosovar e ka quajtur “iracionale”.

Por Kurti ka thënë se pos kësaj pengese, Kosova po e vuan imazhin e keq së të kaluarës.

“Mendoj që bëhet fjalë për një imazh të keq për korrupsionin e krimit. Tash jemi përmirësuar shume”, ka thënë Kurti në “Syri TV”, të hënën.

- Advertisement -

Kurti ka thënë se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret e liberalizimit të vizave.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -