14.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Pronari i një kafiterie ofron shërbim gratis për mësimdhënësit që u janë ndal pagat

Pas vendimit të Qeveisë Kurti për t’ia ndalë pagat mësimdhënësve të përfshirë në grevë, pronari i kafiterisë N’QOSH, Visar Behrami në Skenderaj ka vendosur që në shenjë solidarizimi me ta të ofrojë shërbime falas për ta.

Ai këtë e ka bërë të ditur në rrjetin social facebook, duke shkruar:

- Advertisement -

“Te gjithe profesoret, arsimtaret dhe mesuesit, te cileve u jane ndal pagat, krejt sherbimet i kane gratis ne kafiterine N’Qosh, ne shenje solidariteti me ta !”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -