fbpx
2.5 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Pronari e KEDS’it do ta rinovojë stadiumin e Barcelonës – Camp Nou

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Camp Nou pritet që të ndryshojë pamje dhe për këtë ata ia kanë besuar punën një kompanie që është emër i njohur edhe në Kosovë, Limak Construction. Limak Group janë edhe pronar të KEDS-it në Kosovë

Bordi i Drejtorëve të FC Barcelona ka miratuar ka marrë vendim gjatë pasdites së sotme (e marte) që kompania që ka në pronësi KEDS-in dhe aeroportin e Kosovës, “Adem Jashari”, Limak të jetë përgjegjës për ndërtimin e Sportify Camp Nou.

- Advertisement -

“Bordi i Drejtorëve të FC Barcelona ka miratuar këtë pasdite që Limak Construction do të jetë përgjegjëse për ndërtimin dhe rimodelimin e Spotify Camp Nou. Periudha e pritshme për fillimin e pjesës më të madhe të rimodelimit do të fillojë në qershor 2023”, thuhet në njoftimin e klubit katalunas.

Kujtojmë që ditë më parë Barcelona kishte përfituar një kontratë të majme sponsorizimi nga Sportify dhe për këtë stadiumi i tyre ndryshoi emrin në Spotify Camp Nou kurse tani pritet që ta ndryshojë edhe formën e tij me anë të një rimodelimi.

- Advertisement -

Të fundit

Serwer: DekIarata e ChoIIet-Escobar për Asociacionin e njëanshme, ky është bulIIizëm dipIomatik

Profesori amerikan i John Hopkins, Daniel Serwer, ka komentuar letrën e dy bashkëkombësve të tij, Këshilltarit të Departamentit të...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -