9.8 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Pritet furtunë nga veriu, kush janë qytetet që do të godasë (HARTA)

- Advertisement -

Nesër dhe pasnesër mbi vendin tonë priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun Shkodër ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta.

- Advertisement -

Instituti i Gjeoshkencave parashikon që reshjet në qarkun Shkodër do të shoqërohen edhe me shtrëngata.

- Advertisement -

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 18 °C
në vendet e ulëta: 9 / 17 °C
në vendet malore: 3 / 11 °C

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -