24.7 C
Pristina
24 Korrik, 2021 - 22:22

Prishtina n’finale, përballet me Interin

Prishtina është kualifikuar në finale të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Në finale, Prishtina do të kërkojë të triumfojë për të siguruar kualifikimin në raundin e parë kualifikues në Champions League.

Prishtina e ka mposhtur 2-0 Folgoren dhe është kualifikuar në finale të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, ku do të kërkojë të vazhdojë të shkruajë historinë, raporton Gazeta Express.

Të dy golat Prishtina i shënoi në pjesën e dytë.

Fillimisht, ka realizuar Endrit Krasniqi me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 51-të.

Derisa golin tjetër, për 2-0 e realizoi Mendurim Hoti në fund të ndeshjes, në minutën e 91-të.

Për Pirshtinën, kjo ishte ndeshja e parë në histori në kuadër të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Prishtina, në finale, do të përballet me Inter d’Escaldes të Andorës, që në gjysmëfinale e mundi HB Torshavn e Ishujve Faroe.

Golin në këtë ndeshje e shënoi Jordi Betriu.

Fituesi i finales që do të zhvillohet me 25 qershor, do të sigurojë kualifikimin në raundin e parë kualifikues në Champions League, ku do të përballet me ekipin hungarez, Ferencvaros.

VIDEO

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese