16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Presidentja Osmani mirëpret në takim nënën e Rita Orës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim nënën e këngëtares me famë botërore, Rita Orës, psikiatren Vera Sahatçiu – Ora.

- Advertisement -

Ky takim është realizuar në zyrën presidenciale, ku kanë diskutuar për tema që prekin shëndetin mendor.

Psikiatrja Sahatçiu, ka postuar disa fotografi së bashku me presidenten ku kishte vendosur mbishkrimin “E nderuar të takohem dhe të diskutoj me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani”.

Ndryshe, Rita Ora është e shpallur Ambasadore Nderi e Kosovës në vitin 2015, nga ish-Presidentja, Atifete Jahjaga.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -