16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Pozhari i quan mumie e praktikanta deputetët e VV-së: Ma të mençur duken kur s’flasin

Analisti Xhevdet Pozhari, ka cilësuar se deputetët e LVV-së, janë “thembra e Akilit” për kryeministrin Albin Kurti.

Pozhari përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se të njëjtit, “më të mençur duken kur heshtin”.

- Advertisement -

Mes tjerash, ai i ka quajtur “praktikantë” dhe “mumie” deputetët e partisë në pushtet.

Shkrimi i plotë:

“Thembra e Akilit” e Albin Kurtit janë deputetët e Vetëvendosjes. Dikur me 10-12 deputetë e çojshin në kambë Kosovën, tash pjesa dërrmuese e tyre janë palu si pula të nukta.

- Advertisement -

Definitivisht disa janë praktikanta që vendin e parë të punës e kanë si deputet.

E, disa kur po e qelin gojën, ma të mençur po duken kur po heshtin.

Po më dhimbsen qato taksa që i paguaj e ju i merrni si rrogë dhe mëditje.

- Advertisement -

Deputetë mumje.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -