7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Postimi ‘epik’ i Gecit e pyet Baba Vangën: Kur do të vijë në pushtet Fatmir Limaj

Pas deklaratës së kreut të Nismas, Fatmir Limaj për Albni Kurtin dhe Qeverinë e tij, kanë vërshuar reagimet në rrjetet sociale.

Një reagim epik, e ka bërë edhe veprimtari i LDK-së, Halil Geci.

- Advertisement -

Ai po kërkon nga Baba Vanga që t’i tregoj se kur do të hyp në pushtet Famtmir Limaj, Memli Krasnqi e Lumir Abdixhiku.

Geci thotë se këtyre nuk po iu pritet që të kthehen ne pushtet pasi që, kaën filluar të iu zbrazën rezervat.

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Një lutje Baba Vangas, po të bëjë rixha si të ishe gjyshja ime, mbase edhe je e “dërguara e Perendisë”, parashikoje kur ka me hyp Fatmir Bojleri në pushtet, por jo veç ai, por tregona edhe për Memlushin e PDK-së dhe Lumin (…) e rruar të Isës, të lutëm Baba Vanga të ngutesh pakë dhe na trego kur kanë me u kthyer në pushtet të përmendurit më lartë, ngase koha po shkon e nuk po ju pritet, kanë nisur të ju zbrazën bojlerat dhe rezervaret.

Prandaj duam përgjigje të shpejt, mundësisht brenda dy tri dite na trego të vërtetën.

E di se je në botën tjetër, por atje je më afer Perëndisë dhe parashikimet tuja janë në një vijë me Limucin, Memlucin, dhe Lumin e rruar.

- Advertisement -

Presim përgjigje!

Me respekt Halil Geci

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -