13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Portugezi që vrau biznesmenin në Lezhë me origjinë arabe, zbulohet vendi ku fshihet

- Advertisement -

Të rekomanduara

Plani për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikual nis para dy muajsh në Brianinë e Madhe. Fillimisht në Shqipëri ka ardhur Edmond Haxhiaj, organizatori i atentatit. Ai është djali i tezes i Elton Lekstakajt, hasmit e Nikulajt.

Vrasësi Ruben Saraiva është pritur nga Haxhia dhe kanë udhëtuar drejt Shkodrës. Në këtë qytet ai ka qëndruar në një shtëpi me qira. Dhe shtetasit e tjerë britanikë Thomas Mit-han, Steven Hunt, Harriet Bridgeman dhe Harry Simson janë pritur nga Haxhiaj në Rinas.

- Advertisement -

Haxhiaj dyshohet se i orientonte me telefon se nga të lëviznin. Për sa i përket autorit portugez Saraiva, ai ishte me origjinë arabe.

Ai është larguar nga dogana e Kapshticës më drejtim të Greqisë së bashku me dy britanikët e tjerë. Dyshohet se janë ende në Greqi. Simson dhe Edmond janë larguar nga Rinasi.

Pamjet e kamerave të sigurisë kanë treguar të gjitha levizjet e të dyshuarit si porositës dhe organizues i vrasjes, Edmond Haxhia, sot nën akuzë për vrasjen e Adrian Nikluajt në lokalin e tij “Coral” pasditen e 19 prillit në Shëngjin.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë