22.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Politikani serb i vë fIakën vetes para stacionit policor

- Advertisement -

Asamblisti i opozitës në Kuvendin e Topoles në Serbi, D. M. (53 vjeç), i ka vënë flakën vetes para stacionit policor mbrëmë vonë. Ai u ndihmua shpejt dhe mbijetoi, megjithatë, në gjendje të rëndë shëndetësore me djegie të rrezikshme për jetën.

- Advertisement -

Dje është mbajtur seanca e kuvendit komunal të Topoles dhe në orët e vona të mbrëmjes asamblisti ka dalë para stacionit policor ku i ka vënë flakën vetes. Dyshohet se fillimisht ka qëndruar aty pranë për disa orë dhe më pas ka vendosur për këtë akt.

Oficerët e policisë i kanë ardhur në ndihmë. Ekipet e emergjencës kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë transportuar burrin me djegie të rënda në Qendrën Klinike në Kragujevc. Një polic u lëndua lehtë teksa po përpiqej ta ndihmonte 53-vjeçarin.

- Advertisement -

Pacienti është mbajtur për trajtim në Qendrën Klinike në Kragujevc. Ai ndodhet në repartin e kujdesit intensiv të Qendrës për Anestezion dhe Reanimacion. D.M. është në gjendje të rëndë.

Nuk dihet ende shkaku që ka çuar deri në këtë akt.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -