29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Policia sllovene jep detaje për 27 vjeçarin nga Kosova që u mbyt në liqen

Një i ri nga Kosova e ka humbur jetën në Slloveni.

Zëdhënësja e policisë së Mariborit Anita Kovaçiq-Celofiga, ka thënë se bëhet fjalë për një 27 vjeçar nga Kosova.

- Advertisement -

Kovaçiq- Celofiga theksoi se në këtë rast sipas informacioneve të deritanishme nuk bëhet fjalë për krim.

“Mund të ju konfirmojmë se dje jemi njoftuar për aksidentin e një 27 vjeçari në një liqe në zonën e Ptujt. VlKTlMA, shtetas i Kosovës u nxor nga uji. Atij iu ofrua ndihma por fatkeqësisht nuk pati sukses” – tha Kovaçiq – Celofiga.

“Vdekja sipas informacioneve të deritanishme nuk është rezultat i ndonjë KRlMl. Vdekja e të ndjerit u konfirmua në vendngjarje dhe u urdhërua për një autopsi sanitare. Për gjetjet do të njoftohet edhe prokuroria kompetente e shtetit” -tha ajo.

- Advertisement -

Gjatë ditës u raportua nga mediat lokale se i ndjeri vinte nga fshati Përqevë e komunës së Klinës, por kjo ende s’është konfirmuar.

Klankosova.tv ka kontaktuar edhe me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, por deri më tani nuk ka marrë ndonjë përgjigje lidhur me rastin.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -