fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Policia arreston Rron Gjinovcin

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) ka njoftuar se janë arrestuar Rron Gjinovci dhe Dibran Hoxha.

Sipas njoftimit nga kjo organizatë, arrestimi i tyre u bë pas përfundimit të një aksioni simbolik në Fakultetin Filozofik.

- Advertisement -

“Pasi procedurat për vendimin përfundimtar për rastin e plagjiaturës Bujar Dugolli dhe Ardian Kastrati po marrin kohë siç ndodhë rëndon në Universitetin e Prishtinës, kemi vendosur që nga tash e tutje të kalojmë në aktivizëm gueril. Në të gjitha rastet kur institucionet tregohen të paafta për t’i jetësuar vendimet meritore ndëshkuese për kryesit e shkeljeve, ORCA do të reagojë duke iu pamundësuar kryesve aktivitetin e tyre të përditshëm normal”.

Policia e Kosovës nuk ka dhënë ende ndonjë informatë apo deklaratë lidhur me rastin. \

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -