fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Polici serb i dorëhequr: Jam i gatshëm të luftoj, nëse na detyrojnë që t’i vendosim targa kosovare

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Polici serb, i cili tashmë ka dhënë dorëheqje nga Policia e Kosovës ka thënë se është i gatshëm që të luftojë nëse kryeministri, Albin Kurti dërgon Njësinë Speciale, dhe i detyron që të vendosin targat kosovare.

Polici serb këtë deklaratë e ka dhënë për gazetën e madhe italiane, “La Repubblica”.

- Advertisement -

“Jam i gatshëm të luftoj nëse kryeministri Albin Kurti do ta dërgojë këtu njësinë speciale për të na detyruar që t’i vendosim targat kosovare.”, i tha ky polici tashmë i dorëhequr.

“La Repubblica” ka marrë disa prononcime nga të dorëhequrit rreth zhvillimeve të fundit që po ndodhin në Veriun e Kosovës dhe që është kthyer përsëri në qendër të mediave ndërkombëtare.

Gazetarët italianë kanë vizituar edhe komunën e Mitrovicës së Veriut, ku kanë gjetur një objekt të boshatisur, pasi ditë më parë dha dorëheqje kryetari i saj, Milan Radojevic./Nacionale

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -