3.7 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 18:36

“Pogba tërhiqet nga Kombëtarja për komentet e Macron”, futbollisti mohon lajmin nga Lindja e Mesme

- Advertisement -

Pol Pogba nuk do të luaj më për kombëtaren franceze. Ky ishte lajmi i bujshëm që vinte nga mediat në Lindjen e Mesme, të cilat kanë raportuar se ylli i Manchester United ka hequr dorë nga përfaqësuesja e gjelave.

E gjitha lidhet, sipas tyre, me një revolt të Pogba kundrejt presidentit francez Emanuel Macron. Numri një i vendit në Francë ka komentuar së fundi çështjen e terrorizmit në vend dhe e ka lidhur atë drejtpërdrejt me fenë islame, të cilën Macron e konsideron burim frymëzimi për terroristët.

Presidenti francez i akordoi titullin e nderit më të lartë të vendit, një mësuesi i cili shfaqi karikaturën e profetit Muhamed që ndodhej në një klase shkolle përpara se të vritet nga një sulm terrorist.

Sipas mediave në Lindjen e Mesme, Pogba e ka cilësuar këtë veprim ofendues karshi tij, familjes së tij dhe të gjithë myslimanëve.


Postimi i Paul Pogba që mohon lajmin e tërheqjes nga Franca
Por disa orë më pas në rrjetet sociale erdhi një përgënjeshtrim i futbollistit të Manchester United, i cili e cilësoi të gjithën si një ”fake news” të papranueshme dhe se do të ndërmarrë aksione ligjore ndaj këtyre mediave. “Unë jam dhe do të jem gjithmonë kundër terrorizmit”, u shpreh Pogba.

Mesut Ozil u tërhoq dhe ndaloi së luajturi për kombëtaren gjermane pasi e cilësoi diskriminuese dhe raciste një të pasurit të njëjtin qëndrim me presidentin turk Erdogan

Të fundit

AAK porosi PDK’së: Ramushi e meriton të jetë Shef i Shtetit, e ndali ndarjen e Kosovës

Veç në AAK po e përmendin se Ramush Haradinaj duhet të bëhet Shef i Shtetit. I fundit që ka folur është Ahmet Isufi, i...

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”. Madje sipas mediave serbe atij i është kërkuar që të largohet nga...

Kurti uron 28 Nëntorin: Uroj që luftëtarët e akuzuar të dalin ballëlartë nga gjyqet fort speciale

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Me anë të një postimi të gjatë në rrjetin social Facebook, Kurti...

Shqipëria lë shenja në Dubai, Burj Khalifa stoliset me flamurin shqiptar

Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar sonte me flamurin shqiptar, në nder të 28 nëntorit. Një lexues ka dërguar një video...

Në ditën e Festës Kombëtare të popullit shqiptar, Vuçiq vendos tanket ruse pranë kufirit me Kosovën

Ditën e sotme Shqipëria feston Ditën e Pavarësisë dhe për këtë nuk kanë munguar ceremonitë dhe organizimet e ndryshme, edhe pse të kufizuara për...

Ishin tmerr për turqit – Gjergj Kastrioti Skënderbeut dhe Janosh Huniadi bashkohen në Prizren

Në oborrin e Katedralës ” Zonja Ndihmëtare” në Prizren, në organizim të Kishës Katolike dhe Ambasadës së Hungarisë në Kosovë, është vendosur busti i...

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...

Të tjera nga rubrika

AAK porosi PDK’së: Ramushi e meriton të jetë Shef i Shtetit, e ndali ndarjen e Kosovës

Veç në AAK po e përmendin se Ramush Haradinaj duhet të bëhet Shef i Shtetit. I fundit që ka folur është Ahmet Isufi, i...

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”. Madje sipas mediave serbe atij i është kërkuar që të largohet nga...

Kurti uron 28 Nëntorin: Uroj që luftëtarët e akuzuar të dalin ballëlartë nga gjyqet fort speciale

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Me anë të një postimi të gjatë në rrjetin social Facebook, Kurti...

Shqipëria lë shenja në Dubai, Burj Khalifa stoliset me flamurin shqiptar

Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në Dubai është ndriçuar sonte me flamurin shqiptar, në nder të 28 nëntorit. Një lexues ka dërguar një video...