fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Poeti Mentor Thaçi iu lutet qytetarëve që të mos blejnë produkte serbe: Mos e vrisni veten

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Poeti i cili jeton në mërgim, Mentor Thaçi, iu ka bërë thirrje qytetarëve që të mos blejnë produkte serbe.

Ai thotë se nuk duhet të ‘ledhatohet’ dora e atyre që I shkaktuan gjenocid Kosovës.

- Advertisement -

“Qysh na lejon sedra … dinjiteti … që të blejmë produkte, realisht proDHIME serbe, prej atyre që bëjnë ¢mos të na zhdukin, kanë bërë dhe ribërë elaborate gjenocidale, fashizoide, hegjemone, … për shfarosjen tonë kolektive etnike dhe ne i financojmë ekspeditat e tyre shfarosëse duke ua ble proDHIMET, e që kemi1001 mundësi zëvendësimi?!”, ka shkruar Thaçi.

Mes tjerash ai ka thënë se çdo arsyetim tjetër nga ata që blejnë produkte serbe, është i kotë.

Postimi i plotë:

O njerëz të dashur, popullatë e përvuejtun, … mbi të gjitha te një person me integritet moral e atdhetar dhe njerëzor, do duhej të ishte dinjiteti, sedra e paprekshmërisë, gjë që neve shqiptarëve po na mungon, e kemi nëpërkëmbur dhe përdhosur tmerrësisht, për Shtet të mos flasim fare!

- Advertisement -

A ka gjë më dëshpruese se të ledhatosh doren e kriminelit vrastar, të gjenocidbërësit?!

Njësoj si kafsha që ledhaton doren me thikë të kasapit e që pret në rend për therje?

Qysh na lejon sedra … dinjiteti … që të blejmë produkte, realisht proDHIME serbe, prej atyre që bëjnë ¢mos të na zhdukin, kanë bërë dhe ribërë elaborate gjenocidale, fashizoide, hegjemone, … për shfarosjen tonë kolektive etnike dhe ne i financojmë ekspeditat e tyre shfarosëse duke ua ble proDHIMET, e që kemi1001 mundësi zëvendësimi?!

- Advertisement -

Të fundit

Video emocionuese: VogëIushi i gëzuar që u nxorr nga gërmadhat e tërmetit, Iuan me ekipin shpëtues

Në Siri një grup vullnetarësh ka nxjerrë të gjallë një fëmijë të vogël dhe kanë publikuar një video emocionuese. I...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -