13.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 02:43

Po vuan nga sëmundja të keqe sa shpirti i tij e di, por 10-vjeçari është më trim se burrat : E kuptova kur qau mami, po buzëqeshja ime është më e madhe, do e mund atë!

Djaloshi 10-vjeçar tregon se e kuptoi se kishte diçka të keqe pasi nëna e tij qau. Ai thotë:
Kur mjekët ia thanë mamit unë e kuptova se kisha diçka të keqe. Nikolas nuk do ta shikoj nënën e tij duke qarë.

Ai ka shtuar:

Unë jam i fortë dhe buzëqeshja ime është më e fortë se sëmundja ime e keqe, unë do fitoj.

E gjitha filloui kur djali pati dhim bje në ije. Nëna e tij kalon shumë kohë me djalin e saj. Djali i vogël tani po i merrem mësimet në spital dhe ai mezi pret të kthehet në shkollë dhe të luaj me shokët e tij.

Mjekët gjermanë thonë se do mundohet t’i bëjnë të gjitha për ta shpëtuar të voglin.

Të fundit

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Të tjera nga rubrika

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...