13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

“Po ta rrasi gojës”, i moshuari acarohet me mikun e tij teksa flet për grevën në arsim

Një i moshuar në sheshin e Prishtinës ka fajësuar mësimdhënësit dhe ka thënë se po i dëmtojnë nxënësit në grevë.

Ai në përgjigjen e tij për VOX POPlajmi.net, ka thënë se mësuesit nuk i meritojnë as pagat aktuale që kanë.

- Advertisement -

Grevat, po të kallëzoj, arsimtarët kanë faj.

Atëherë shkavi i shkinës, popull më anti-shqiptar nuk ka, të ka dënu edhe të ka çu në shkollë.

Këta sot po dojnë me ua hup shkollat fëmijëve e mos me shku me dhanë mësim, po rroga.

- Advertisement -

Rrogat që i kanë këta, as qato rroga nuk i meritojnë arsimi.

Nuk i meritojnë, se s’e kanë bë vendin. Gjithë ditën rrinë nëpër kafe, fëmija sakaqeve, me i mësu nuk i mësojnë”, deklaroi ai.

Më tej, i moshuari u nervozua nga miku i tij që i qëndronte afër./lajmi.net

- Advertisement -

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -