13.4 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Plot shqiptarë të Kosovës të zhgënjyer nga Vuçiqi: Po sillet butë ndaj Albin Kurtit

Nga Viktor Buzhala

- Advertisement -

Tashmë është evidente që Albin Kurti urrehet më tepër se Vuçiqi në qarqe të caktuara në Kosovë. Ata, tashmë janë duke e shprehê haptas zhgënjimin ndaj Vuçiqit. Nuk e pritën këtë premje në besë nga Vuçiqi. Ende nuk po mund ta besojnë që ai lëshoi pe dhe i njohu dokumentet e Kosovës. Ende nuk po mund ta besojnë që ushtria serbe nuk do të hyjë në Kosovë me 1 shtator, në mënyrë që të mund ta akuzojnë kryeministrin Kurti që e risolli luftën në Kosovë dhe që dështoi.

Ndrroni strategji, relaksohuni. Kapuni për dështinet reale të kësaj qeverie, atëherë kemi me ju besu që e dobi këtë vend.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -