fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

PIanet për atentat ndaj zyrtarëve të LDK’së, Policia: Kemi ndërmarrë masat e nevojshme

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Përmes burimeve, më herët, Gazeta Express ka raportuar për planifikimin e një atentati ndaj kryetarit të LDK-së Lumir Abdixhiku dhe disa deputetëve të partisë. Këto informacione, gjatë ditës së sotshme, kanë shkuar sot në adresë të partisë nga shërbimet partnere.

Policia e Kosovës tashmë ka konfirmuar se është duke e trajtuar rastin.

- Advertisement -

Për Gazetën Express, Zyra për Informim e Policisë së Kosovës ka njoftuar se drejtoria kompetente ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme.

“Policia e Kosovës, në këtë rast drejtoria kompetente e PK-së, ka ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme policore lidhur me rastin/kanosjen në fjalë”, thuhet në këtë njoftim.

“Të gjitha veprimet e mëtejme policore do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet tutje.

Shërbimet partnere të Kosovës kanë arritur deri të një informacion se një grup tashmë i identifikuar po planifikon atentat ndaj Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikut dhe disa deputetëve të partisë më të vjetër në vend.

- Advertisement -

Burime të Gazetës Express, kanë treguar se këto informacione janë konsideruar jashtëzakonisht të besueshme dhe krerët e LDK’së kanë vendosur t’i njoftojnë organet e rendit.

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -