fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

PIagosja në Shtërpcë, reagon Bashkimi Evropian

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë se BE-ja e dënon ashpër pIagosjen që ka ndodhur në Shtërpcë gjatë pasdites së të premtes, shkruan Gazeta Express.

Stano ka thënë se është e rëndësishme që institucionet e Kosovës të bëjnë një hetim të plotë për këtë krim të neveritshëm dhe që drejtësia të vihet në vend.

- Advertisement -

Ai ka uruar shërim sa më të shpejtë për dy të pIagosurit, njëri fëmijë dhe tjetri një burrë i ri, raporton Express.

“BE me vendosmëri dënon pIagosjen e një fëmije dhe një të riu në Kosovë dje. Është e rëndësishme që autoritetet të hetojnë plotësisht këtë krim të neveritshëm dhe drejtësia të vendoset.

I urojmë viktimave shërim të plotë dhe të shpejtë”, ka shkruar Stano.

- Advertisement -

Të fundit

ZbuIimi i skeIeteve dhe Gjigandët e Çamërisë

Shkruan: Fahri XHARRA Flitet se dikur në Tokë jetonin njerëz gjigandë. Disa besojnë në këtë teori e të tjerë jo....
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -