fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

PIagosja në Shtërpcë, anëtari i Listës Serbe me paramendim po i ‘fryen zjarrit’ – ja si përgënjeshtrohet nga një nënë serbe!

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Pulbicisti Emin Azemi ka reaguar pas suImit në Shtërpcë, ku mbetën të pIagosur dy serbë.

Azemi kritkoi qasje e kryetarit të Shtërcës, njëherësh anëtarit të Listës Serbe, Dalibor Jevtic, ndaj nënës së djaloshit të pIagosur.

Sipas tij, nëna serbe mjaftë mirë ka shpejguar se dorasi nuk kishte për qëllim pIagosjen e djaloshit të saj, e si duket kjo e ka irrituar Jevticin.

- Advertisement -

Azemi në një postim në Facebook tha se “Jevtiqi po mundohet ta përgënjshtroj këtë nënë serbe, e me këtë po don të imponoj narrativin e Beogradit mbi situatatën, e cila për mrekulli po menaxhohet nga institucionet e Kosovës…”

Postimi i plotë

Makineria serbe për shndërrimin e vujatjeve të “popullit hyjnor” në produkete bajate që paketohen si viktima, po mundohet ta vazhdojë avazin e vjetër millosheviqian… Dalibor Jevtiç, kryetar i Shtërpcës dhe anëtar i Listës Serbe shumë shpejt paska reaguar ndaj nënës së djaloshit të plogosur e cila tha se ka pa një person që ka gjuajtur në asfalt, e jo në drejtim të djalit të saj.

Jevtiqi i veshur me këmishën e zezë të propagandës geleblsiane po i jep ton të zi kësaj ngjarjeje dhe po i fryen zjarrit, duke e paraqitur këtë incident si “tentim vrasjeje” me paramendim.

- Advertisement -

Jevtiqi po mundohet ta përgënjshtroj këtë nënë serbe,(Majka ranjenog Stefana: Napadač nije pucao na decu, povredio ih je metak koji se odbio od asfalta- Nova.rs) e me këtë po don të imponoj narrativin e Beogradit mbi situatatën, e cila për mrekulli po menaxhohet nga institucionet e Kosovës… Nëse fajtori është kapur dhe me të po merret drejtësia, atëherë çka hamamin kërkon Jevtiçi dhe viçat tjerë me turbullu ujin e kthjelltë… Apo ndoshta ata vetëm në ujëra të turbullt dijnë të notojnë (!).

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -